HEDEF 1.5

🌍 Paris Anlaşması bugün 5 yaşına bastı, ama kutlanacak bir doğum günü değil bu. Anlaşma 5 sene önce imzalandığında, küresel ısınmayı 2°C’nin çok altında tutacağına söz veriyordu, oysa şimdiden 1.2°C’ye ulaşmış durumdayız. 1.5°C aşılacak olursa, son derece yıkıcı iklim felaketlerine sürükleneceğiz.
🌏 Söz konusu olan, BİZİM geleceğimiz ve biz bir geleceğimizin olacağından emin olmak zorundayız. Dünya liderleri yıktıklarını onarma sorumluluğunu üstlenene kadar da durmayacağız. Sesimizi duyan tüm iyi insanlar, bizimle misiniz? Bizimleyseniz siz de #Hedef1Buçuk diyin! #ParisiOnayla diyin!


🌏 The Paris Agreement turns 5 today, but it’s no birthday to celebrate. When it was signed 5 years ago, it promised to keep the world well below 2°C of global warming, yet we are at 1.2°C now. Going beyond 1.5°C will lead us to catastrophic climate disasters.
🌍 It’s OUR future at stake, and we need to know we’ll have one. We won’t stop until world leaders take responsibility to mend what they’ve destroyed. All the good people out there, are you with us? #FightFor1Point5 if you are!