İKLİM GREVİ HAFTA 125

İklim grevinde 125. haftam

İklim grevinde 125. haftamda yine Muğla’da, yangın bölgesindeki bir diğer ormanda, yangınların çok şükür ulaşamadığı Akbelen Ormanı’ndayım.

Bu orman, ağaçlarını alevlere değil ama bir KÖMÜR MADENİNE kaptırma tehlikesiyle karşı karşıya. Üstelik söz konusu maden TERMİK SANTRALLERE kömür temin edecekmiş ?
Tam da son IPCC raporunun iklim için kırmızı alarm verdiği, fosil yakıtları yeraltında bırakmak zorunda olduğumuzu söylediği bugünlerde ORMANSIZLAŞMA + KÖMÜR MADENİ + TERMİK SANTRAL‼️
İklim krizini durdurmak mı istiyoruz, hızlandırmak mı, ona bir karar versek önce?
Dün neyse ki güzel bir haber geldi: Bu ormandaki ağaç kesimi için yürütmeyi durdurma kararı alındı. İkizköy’lülerin ve yaşam savunucuların direnişi büyük bir zafer kazandı.
Ama onlar, Akbelen Ormanı tamamen kurtulana kadar onu terk etmeyecekler. Biz de sonuna kadar yanlarında olacağız. Her zamanki gibi, dayanışarak kazanacağız! ?

#AkbelenOrmanınıVermeyeceğiz #AkbelenOrmanınıTerketmiyoruz #İkizköyDireniyor #KömürdenKurtul #FosilYakıtlardanKurtul #FosiliBırakGüneşeBak #SistemiKöktenDeğiştir #FridaysForFutureTurkey

My 125th week on climate strike

My 125th week on climate strike at Akbelen, a forest in the wildfire region, luckily untouched by fires, but loosing trees to a coal mine expansion. Defenders won’t leave until it’s saved for good. And we stand with them forever. As always, in solidarity we will win ?

#FaceTheClimateEmergency #UprootTheSystem #MindTheGap #FridaysForFuture