İKLİM GREVİ HAFTA 41

İklim Grevi Hafta 41
Dışarıda yağmurlu ve soğuk bir hava var. Okulda sınavlar devam ediyor. Sabah çok kötü savaş haberleriyle uyandık. Avustralya yanıyor. Harika bir gün sayılmaz yani. Yine de… Bugün Greta’nın, yarın benim doğum günüm, o halde sakin kalıp g(ö)revimize devam edelim. İyi ki doğdun Greta…

Hava böyleyken dışarıda grev yapmak kolay olmuyor ama şikayet etmiyoruz, çünkü kış zaten çok gecikti bu sene. Sokakta konuştuğum herkes iklim krizinin olmasa da bu gecikmenin farkında. Çok ilginç; bunu iklim krizinin kanıtı olarak onlar bana gösteriyor.

Korunaklı bir yer bulamayınca bir buçuk saat ancak dayanabildim, soğuklarda greve Greta gibi kayak giysileriyle gelmek lazım. Herkes yağmurdan kaçıyordu ama yine de yanıma gelenler oldu. Bir abla yanımdan geçerken bir şey söylemeden durup bana sarıldı, sonra da aferin dedi gitti. Çok tatlıydı.

Sarıyer’de yaptığım iklim için okul grevi boyunca iklim krizinin farkında mısınız yazılı pankartım tabii ki yine elimdeydi.


Climate Strike Week 41
Not a great day. Rainy & cold in Istanbul. Exams began. Woke up to terrible war news this morning. Australia is burning. Yet… Today is Greta Thunberg ‘s birthday and tomorrow is mine, so let’s keep cool and carry on. Happy birthday Greta…

My placard reads: Are you aware of the climate crisis? I can tell you if you want”