İKLİM GREVİ HAFTA 51

İklim Grevi Hafta 51
Hikayelerime cevap olarak “aman naptın, neden dışarı çıktın” diye yazanlar oldu, onun için önce şunu bir açıklamak istiyorum: Bahçeşehir Üniversitesi Sualtı Kulübü ile bugünkü grev için önceden sözleşmiştik. Dün okulların olası bir korona virüs salgınına önlem olarak kapatılması üzerine, planımızı ertelemeye gerek duymadık. Çünkü büyük kalabalıklar içine girilmediği sürece açık havada grev yapmanın herhangi bir sakıncası yok. Tersine, her gün güneşe çıkılmasını öneriyor doktorlar ?

Şansımıza bugün de hava günlük güneşlikti. Birbirimize ve insanlara temas etmekten kaçınarak, aramıza güvenli bir uzaklık koyarak ve ellerimizi sık sık dezenfekte ederek ☺ grevimizi tamamladık. İlgi de, sohbetler de harikaydı. Çağrı için sevgili Bahçeşehir Üniversitesi Su Altı Kulübü’ne, ve grevimize destek verdiği için BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Enver Yücel’e çok çok teşekkür ederim ??? Sağlıklı günlerde yeni grevlerde buluşmak üzere…

Climate Strike Week 51
Striking at Bahçeşehir Univercity campus with great care to keep a social distance. Schools in Turkey will be closed next week to contain coronavirus and continue with online-education after. Stay safe everybody!!!